Flavio Briatore stále nemá zájem o návrat do formule 1

Italský podnikatel a playboy má hlavu plnou jiných starostí. Královna motorsportu pro něho prý není zajímavá ani po stránce byznysu.
Flavio Briatore stále nemá zájem o návrat do formule 1

S některými vlivnými lidmi z formule 1 je sice stále v čilém kontaktu a z kolotoče nikdy na sto procent nevypadl, nicméně vedení některého z týmů královny motorsportu ho nyní neláká.

"Ano, s Berniem mluvím hodně často. Vlastně každý den hovořím s někým z F1. Jsem pořád v dosahu, nic mi neunikne. Neznamená to ale, že bych se chtěl vrátit. Mám tříletého syna a pracuji dvacet hodin denně na všelijakých věcech. Různý byznys, různé investice, různé situace. Pohybuji se tu i v Americe. Jsem velice spokojený. Třeba restaurace Cipriani je v Monte Carlu tou nejpopulárnější. 

Ve formuli 1 jsem byl dvacet let, vyhrál sedm šampionátů a pro tento sport se mi po odchodu Senny podařilo nalézt další dvě velké hvězdy - Schumiho a Fernanda. Vím o všem, co se nyní ve formuli 1 šustne a vím, že vést tým formule 1 by nyní bylo finančně nevýhodné. Nemám proto důvod, abych se vracel," řekl třiašedesátiletý Briatore v rozhovoru pro F1Racing.

Podnikatelské aktivity Flavia Briatoreho jsou vskutku široké, fanouškům formule 1 je však nejvíce znám jako šéf týmu Benetton a Renault, ze kterého však musel po skandálu kolem aféry Crashgate (Singapur 2008) odejít. Briatore měl původně doživotní zákaz angažovat se v některé ze závodních sérií zaštiťovaných FIA, později však byl trest zmírněn. 

Další článek: Rubensův rekord je nedosažitelný, říká Webber

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?