Flavio Briatore stále nemá zájem o návrat do formule 1

Italský podnikatel a playboy má hlavu plnou jiných starostí. Královna motorsportu pro něho prý není zajímavá ani po stránce byznysu.
Flavio Briatore stále nemá zájem o návrat do formule 1

S některými vlivnými lidmi z formule 1 je sice stále v čilém kontaktu a z kolotoče nikdy na sto procent nevypadl, nicméně vedení některého z týmů královny motorsportu ho nyní neláká.

"Ano, s Berniem mluvím hodně často. Vlastně každý den hovořím s někým z F1. Jsem pořád v dosahu, nic mi neunikne. Neznamená to ale, že bych se chtěl vrátit. Mám tříletého syna a pracuji dvacet hodin denně na všelijakých věcech. Různý byznys, různé investice, různé situace. Pohybuji se tu i v Americe. Jsem velice spokojený. Třeba restaurace Cipriani je v Monte Carlu tou nejpopulárnější. 

Ve formuli 1 jsem byl dvacet let, vyhrál sedm šampionátů a pro tento sport se mi po odchodu Senny podařilo nalézt další dvě velké hvězdy - Schumiho a Fernanda. Vím o všem, co se nyní ve formuli 1 šustne a vím, že vést tým formule 1 by nyní bylo finančně nevýhodné. Nemám proto důvod, abych se vracel," řekl třiašedesátiletý Briatore v rozhovoru pro F1Racing.

Podnikatelské aktivity Flavia Briatoreho jsou vskutku široké, fanouškům formule 1 je však nejvíce znám jako šéf týmu Benetton a Renault, ze kterého však musel po skandálu kolem aféry Crashgate (Singapur 2008) odejít. Briatore měl původně doživotní zákaz angažovat se v některé ze závodních sérií zaštiťovaných FIA, později však byl trest zmírněn. 

Další článek: Rubensův rekord je nedosažitelný, říká Webber

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.