Flavio Briatore: Ferrari by mělo postavit základnu ve Velké Británii

Bývalý šéf Renaultu se domnívá, že jedním z problémů Ferrari je logistika a fakt, že sídlí v Itálii.
Flavio Briatore: Ferrari by mělo postavit základnu ve Velké Británii

V posledních dnech se spekulovalo, že by do Maranella měl zamířit Adrian Newey. Ferrari bylo údajně připravené vytáhnout z kapsy každý rok pořádně vysokou sumu (údajně až 40 milionů dolarů). Obě strany ale podobné úvahy odmítly. Jednou z překážek, která by mohla Neweymu vadit, je nutnost přestěhovat se i s rodinou do Itálie.

„Vždy jsem říkal, že jedním z problémů Ferrari je logistika”, říká i v této souvislosti pro Sky Italia Flavio Briatore.

„Podle mého názoru by mělo mít Ferrari základnu ve Velké Británii, kde je soustředěna veškerá technologie Formule 1. V Maranellu je obtížné vytvořit efektivní tým a přijímat britské inženýry. Ostatní týmy jsou si toho vědomy, a proto mají sídlo ve Velké Británii”, dodává Ital. 

Další článek: Pátek v Monaku: lodičky, modelky, rozhovory a autogramy

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“