Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean

Angažování Pietra Fittipaldiho pomůže týmu Haas vyřešit problémy se správným využitím simulátoru, myslí si pilot amerického týmu ve formuli 1 Romain Grosjean.
Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean

Vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho byl oznámen coby rezervní jezdec týmu Haas pro sezónu 2019. V Abú Dhabí se po posledním letošním závodě v rámci testů poprvé sveze s monopostem formule 1.

Šampion formule V8 3.5 z roku 2018 letos závodil v několika závodních sériích. Vyzkoušel si Mistrovství světa vytrvalostních závodů, IndyCar a Super formuli. Jeho sezónu poznamenala nehoda ve Spa-Francorchamps v rámci WEC, při které si zlomil obě nohy.

Pietro Fittipaldi se stal testovacím jezdcem Haasu

Pietro Fittipaldi se stal testovacím jezdcem Haasu

„V týmu potřebujeme nějakou pomoc, zejména v oblasti simulátoru. Bude dobré ho mít, v Abú Dhabí okusí vůz a může naskočit do simulátoru a pracovat na korelaci. Stále pracujeme na našich plánech a ujišťujeme se, že se zlepšujeme (na simulátoru). Korelace je nejnáročnější částí a než se dáte do práce v nastavení, musí být korelace v pořádku. Bylo to dobré, dokázali jsme s tím pracovat, ale je těžké to se závodními jezdci dělat mezi závody,“ říká Grosjean.

Před Fittipaldiho nehodou ve Spa s mladým Brazilcem Haas jednal o možnosti testování. Podle šéfa týmu Günthera Steinera se tato jednání změnila na diskusi o větší roli v rámci týmu.

„Mluvili jsme znovu a rozhodli jsme se využít jej příští rok pro testování a vývoj na simulátoru, protože se potřebují zlepšit,“ řekl Steiner.

„Protože jsme mladí, potřebujeme najít oblasti, kde se musíme zlepšit. Proto jsme se rozhodli, že příští rok budeme mít program, kde bude náš simulátor co nejlepší, abychom v pátek (v trénincích) mohli zkoušet nastavení. A aerodynamická vylepšení nejprve dáme Pietrovi (na simulátor), a pak se jen budeme zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00