Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean

Angažování Pietra Fittipaldiho pomůže týmu Haas vyřešit problémy se správným využitím simulátoru, myslí si pilot amerického týmu ve formuli 1 Romain Grosjean.
Fittipaldi pomůže Haasu v práci na simulátoru, věří Grosjean

Vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho byl oznámen coby rezervní jezdec týmu Haas pro sezónu 2019. V Abú Dhabí se po posledním letošním závodě v rámci testů poprvé sveze s monopostem formule 1.

Šampion formule V8 3.5 z roku 2018 letos závodil v několika závodních sériích. Vyzkoušel si Mistrovství světa vytrvalostních závodů, IndyCar a Super formuli. Jeho sezónu poznamenala nehoda ve Spa-Francorchamps v rámci WEC, při které si zlomil obě nohy.

Pietro Fittipaldi se stal testovacím jezdcem Haasu

Pietro Fittipaldi se stal testovacím jezdcem Haasu

„V týmu potřebujeme nějakou pomoc, zejména v oblasti simulátoru. Bude dobré ho mít, v Abú Dhabí okusí vůz a může naskočit do simulátoru a pracovat na korelaci. Stále pracujeme na našich plánech a ujišťujeme se, že se zlepšujeme (na simulátoru). Korelace je nejnáročnější částí a než se dáte do práce v nastavení, musí být korelace v pořádku. Bylo to dobré, dokázali jsme s tím pracovat, ale je těžké to se závodními jezdci dělat mezi závody,“ říká Grosjean.

Před Fittipaldiho nehodou ve Spa s mladým Brazilcem Haas jednal o možnosti testování. Podle šéfa týmu Günthera Steinera se tato jednání změnila na diskusi o větší roli v rámci týmu.

„Mluvili jsme znovu a rozhodli jsme se využít jej příští rok pro testování a vývoj na simulátoru, protože se potřebují zlepšit,“ řekl Steiner.

„Protože jsme mladí, potřebujeme najít oblasti, kde se musíme zlepšit. Proto jsme se rozhodli, že příští rok budeme mít program, kde bude náš simulátor co nejlepší, abychom v pátek (v trénincích) mohli zkoušet nastavení. A aerodynamická vylepšení nejprve dáme Pietrovi (na simulátor), a pak se jen budeme zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.