Fisichellovi působí největší problémy u Ferrari brzdění s KERS

Projevuje se to především v kvalifikacích.
Giancarlo Fisichella zatím nenaplnil očekávání týmu Ferrari a bodovaná místa mu stále unikají. Ital si zvyká na odlišný vůz ferrari, jeho monopost force india se choval jinak. Už se naučil pracovat s KERS pro dočasné zvýšení výkonu, problémy má ale při brzdění. KERS se při brzdění nabíjí a zhoršuje stabilitu vozu.

"Na tlačítka jsem si už zvyknul," uvedl Fisichella. "Hlavním problémem je pro mě brzdný bod, protože je úplně jiný než ve voze force india. Musím na to myslet, takže asi trochu ztrácím soustředění."

"Zvládnout brzdění ve správnou chvíli je ve ferrari jiné, než na co jsem zvyklý, a není to snadné."

Fisichellovy potíže odhadnout správný moment pro brzdění se projevují především v kvalifikacích, v závodech se už pomalu dotahuje na týmového kolegu.

"Musím se soustředit jen na kvalifikaci, to je ten hlavní problém. Protože v posledním závodě jsem byl v druhém stintu stejně rychlý jako Kimi. A to je velmi důležité a dobré," řekl.

KERS však není jen přítěží, Fisichella očekává, že v Interlagosu bude přínos tohoto systému velký.

"KERS bude výhodou v poslední zatáčce, pro cílovou rovinku. Díky několika dalším místům by měl přinést celkovou výhodu 0,4 sekundy. Jako obvykle bude dobrý pro předjíždění na startu," uvedl.

"Ale nezpomínejte, že je KERS velmi těžký, takže co se týče vyvážení vozu, nebude snadné najít správné nastavení."
Další článek: Massův komentář o loňském Singapuru Alonsa neznepokojil

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna