Fisichella měl při poslední zastávce potíže s tankováním

Sutil se moc nesvezl.

Tým Force India asi nebude na Velkou cenu Španělska vzpomínat v dobrém. Adrian Sutil projel jen tři zatáčky, Giancarlo Fisichella dojel sice až do cíle, jenže na posledním čtrnáctém místě.

Sutil si pochvaloval svůj start. "Akceleroval jsem ze zatáčky tři a najednou do mě letělo auto. Jarno (Trulli), který byl těsně přede mnou, měl v zatáčce hodiny, nemohl jsem nic dělat," vysvětlil Němec. "Stalo se to tak rychle." Po závodě se Sutil pořádně podíval na videozáznam své kolize a označil ji za běžný závodní incident, jaký se může po startu stát.

Fisichella se úvodní kolizi vyhnul a během jízdy za safety carem se rozhodl změnit svou strategii, což považuje za dobrý krok. "Na začátku bylo auto docela těžké, zkusil jsem si držet svou rychlost. Nebylo to lehké, ale postupně se auto zlepšovalo. V posledních deseti kolech jsem byl jedním z nejrychlejších na trati," popsal Ital. "Bohužel při poslední zastávce jsme měli potíže při tankování, takže jsem musel přijet ještě jednoou a přišel o možnost dostat se před Nakadžimu." Fisichella si však pochvaloval vyvážení vozu a dobrou přilnavost. Obojí označil jako pozitivní faktor do dalších závodů.

Šéf stáje Vidžaj Mallya sice označil výsledek za průměrný, ale našel i některá pozitiva. "Přivezli jsme některé úpravy, přestože jsme se v pořadí neposunuli dopředu, určitě jsme blíž než dříve. Giancarlovy časy ze závěru závodu ukazují naši dobrou výkonnost, určitě máme potenciál na lepší výsledek," myslí si indický miliardář. "Můžeme se těšit na Monako. Chystáme další vylepšení a v minulosti se nám tam dařilo."

Právě v Monaku se Adrian Sutil ještě pár kol před cílem držel na čtvrtém místě, než ho sestřelil Kimi Räikkönen.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10