Fisichella byl spokojen s rychlostí ve druhém stintu

Sutil měl potíže s chlazením, nechtěl zničit motor.

Jen jeden vůz Force India dojel Velkou cenu Maďarska, Giancarlo Fisichella byl klasifikován na čtrnáctém místě. Pro Adriana Sutila skončil závod již v samotném úvodu. Němec se po potížích s chlazením rozhodl zastavit v boxech.

"Měli jsme problém s teplotou vody a po prvním kole se motor začal přehřívat. První příznaky přišly již cestou na rošt. Po pár zatáčkách bylo jasné, že nemůžeme závodit," litoval Sutil, který odstoupil, aby zachránil motor. Nyní se těší do Valencie, kde by měl tým představit některé úpravy na voze.

Fisichella měl na začátku závodu potíže s přilnavostí. "Ve druhém a třetím stintu bylo vyvážení auta dobré a byl jsem rychlejší než Barrichello a Kubica. Mohl jsem tak docela zatlačit. Bohužel se tu obtížně předjíždí, takže jsme museli zůstat čtrnáctí," vysvětlil Ital.

Šéf týmu Vidžaj Mallya připomněl, že dnešní závod zastínila včerejší nehoda Felipeho Massy: "Myšlenkami jsme s ním a s jeho rodinou. Přejeme mu to nejlepší a rychlou regeneraci."

Co se týče vlastního týmu, indický miliardář měl smíšené pocity. "Kvalifikace nedopadla podle našich představ, ale Giancarlo zajel během závodu v prostředním stintu několik velmi rychlých kol. Opět jsme závodili uprostřed pole," pochvaloval si a dodal, že další postup v závodním poli by mohl přijít ve Valencii, kde bude mít stáj k dispozici některé inovace.

Další článek: Heidfeld uvázl v provozu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.