Finanční úřad zabavil Briatoremu 1,5 miliónu eur za daňový únik

Bývalý šéf týmu Renault Flavio Briatore byl shledán vinným v dalším podvodu, tentokrát ne v oblasti sportovní, ale finanční.
Finanční úřad zabavil Briatoremu 1,5 miliónu eur za daňový únik

Již loni v květnu získaly italské úřady podezření, že jim Briatore lhal o své 62 metrů dlouhé jachtě Blue Force a zadržely ji. Briatore totiž tvrdil, že není jejím výhradním uživatelem a že ji používá několik dalších lidí v zahraničí, čímž se vyhýbal placení daně z přidané hodnoty.

Provinění spočívá v tom, že si Briatore pořídil a registroval jachtu v zahraničí, dovezl si ji do EU, ale nezaplatil za ni DPH. Tuto daň údajně neplatil ani z paliva, což evropská legislativa připouští v případě zahraničních lodí, které natankují a do osmi hodin opustí evropské vody. Jenomže finanční úřad je přesvědčený, že svoji jachtu využívá Briatore sám jako její výhradní vlastník, a tím pádem je coby občan EU také povinný za ni platit v unii daně.

Janovský státní zástupce mu za tyto daňové úniky vyměřil pokutu 1,5 miliónu eur a tuto částku zabavil přímo z bankovních účtů Briatoreho. Ten navzdory trestu za podvod při GP Singapuru 2008 dále spolupracuje ve formuli 1 s Fernandem Alonsem a Markem Webberem.

Diskuze (48) Další článek: Di Resta vděčí za místo na roštu Mercedesu a Hamiltonovi staršímu
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo