Film z prostředí F1 s Bradem Pittem půjde do kin příští rok v červnu  | Foto:  Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Film z prostředí F1 s Bradem Pittem půjde do kin příští rok v červnu

Snímek, který se natáčí i během opravdových velkých cen F1, půjde do kin 25. června 2025.

Formula 1 a filmové studio Apple Original Films oznámily, že očekávaný film s Bradem Pittem v hlavní roli, který režíruje Joseph Kosinski a produkuje Jerry Bruckheimer, bude společnost Warner Bros. Pictures distribuovat v kinech 25. června 2025, v Severní Americe pak o dva dny později.

Film vznikl ve spolupráci s formuli 1 a natáčí se i během velkých cen. Pro tyto účely vznikl i fitktivní závodní tým s opravdovým (i když modifikovaným) monopostem, který se pohyboval na dráze i během závodních víkendů F1.

Ve filmu se představí Brad Pitt v roli bývalého jezdce, který se vrací do formule 1. Spolu s Damsonem Idrisem jako jeho týmovým kolegou-nováčkem budou hájit barvy smyšleného týmu APXGP.

Natáčení filmu, které začalo v roce 2023, bude pokračovat během letošní Velké ceny Velké Británie a několika dalších závodů a skončí v prosinci na závěrečném závodě sezony v Abú Zabí.

Výrobu snímku doprovázela i nepříjemnost v podobě loňské stávky hollywoodských scénáristů a hereckých odborů, což prodloužilo jeho natáčení. 

Doporučujeme

Články odjinud