Film s Bradem Pittem bude mít na F1 stejný efekt jako seriál Drive to Survive, věří Domenicali | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Film s Bradem Pittem bude mít na F1 stejný efekt jako seriál Drive to Survive, věří Domenicali

Seriál Netflixu Drive to Survive přinesl F1 novou vlnu fanoušků a popularity. Podle Stefana Domenicaliho by obdobný efekt mohl přinést i připravovaný film s Bradem Pittem v hlavní roli.

Od uvedení premiérové řady seriálu Netflixu Drive to Survive, která mapuje dění ve formuli 1, uplynuly více než čtyři roky. I když má seriál vedle příznivců také řadu kritiků, není příliš sporu o tom, že dokumentární série přinesla královně motorsportu nové fanoušky.

Podobný efekt na fanouškovskou základnu si šéf F1 Stefano Domenicali slibuje také od připravovaného hollywoodského filmu, v němž mj. hraje Brad Pitt a jehož natáčení probíhalo i během uplynulé Grand Prix Británie.

„Kvalita produkce je opravdu vysoká. Bylo pro nás důležité oddělit přímý přenos a samotné závody, protože ty jsou nedotknutelné, s filmovou přípravou, která byla provedena různými střihy nebo úhly kamer a tak dále. Také jezdci byli velmi spokojeni a týmy oceňovaly, co děláme,“ nechal se slyšet Domenicali, kterého cituje Autosport a pokračoval:

„Film posune F1 do jiné dimenze, pokud jde o popularitu a povědomí o ní. Očekávám podobně velký efekt, který s F1 udělal Netflix a sociální sítě.“

Italovi se rovněž zamlouvá děj chystaného snímku a je zároveň přesvědčen o tom, že film ukáže F1 v dobrém světle.

„Uvidíte, že ten příběh je velmi sportovní a hodně reálný. Pokud chcete být spojováni s F1, je třeba být autentický a reálný,“ uvedl Domenicali, jenž v rámci příprav filmu oceňuje roli Lewise Hamiltona, jednoho z producentů snímku.

„Dodává tomu důvěryhodnost, protože zná detaily.“

Doporučujeme

Články odjinud