Film Rivalové dostal palec nahoru od komunity formule 1

Před závodním víkendem v Německu se vedoucí představitelé formule 1 a někteří jezdci podívali na Howardův film Rivalové (Rush). Líbil se jim.
Film Rivalové dostal palec nahoru od komunity formule 1

Oficiální premiéra čeká film v září, ale už ho viděli vybraní novináři a nyní i představitelé formule 1. Promítání se ve čtvrtek zúčastnili mimo jiné Ecclestone, Brawn, Newey, Horner, Lowe, Wolff, Michael, Lauda, Hamilton, Rosberg a Massa.

"Bylo to: 'Tady je elita, jsou přímo tu, co si budou myslet?' Hovořil jsem s jezdci a hodně chválili, cítil jsem se díky tomu skvěle," popisoval režisér filmu Ron Howard pro AutoWeek.

"Někteří inženýři jsou velmi nadšení tím, co se nám podařilo. Nevím, z čeho to pramení, možná byli zklamaní jinými filmy, nebo možná předpokládali, že je to moc komplikované, abychom to zvládli."

Tleskal i sám Lauda, o jehož soupeření s Jamesem Huntem celý film je. Howarda zvlášť potěšila pochvala šéfa formule 1.

"Řekl jsem Berniemu: 'Děkuji, že jste si udělal čas, abyste se na ten film podíval.' A on řekl: 'Děkuji, že jste ho natočil. Opravdu mě to vzalo.' Nedělal si srandu, byly v tom emoce a myslím, že byl překvapený."

"Překvapení je slovo, které musím použít pro téměř každé promítání. Lidé z nich odcházejí s tím, že se jim nějak dostalo víc, než čekali, což je potěšující."

Další článek: Závodní jezdci nemusí v Silverstonu testovat jen pneumatiky

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00