FIA zvažuje změny v systému penalizací

Jezdci by za své prohřešky na trati mohli být v budoucnu trestáni trochu jinak než v současnosti. FIA přemýšlí, jak udělat spravedlivější pravidla.
FIA zvažuje změny v systému penalizací

Nestálý steward Derek Warwick prozradil Autosportu, že Mezinárodní automobilová federace pracuje na změnách v trestech pro jezdce. "Měli jsme jednání v Paříži, které jsem vedl s Charliem (Whitingem), a přišli jsme s několika dobrými nápady."

Warwick sice nechtěl prozradit detaily, ale něco naznačil. "Máme pravidla, ale ne vždy s nimi souhlasím, průjezd boxy je při některých incidentech moc tvrdý a při jiných moc mírný. Je tu prostor pro zlepšování. Je průjezd boxy v Kanadě, při kterém ztratíte asi 15 sekund, stejný jako třeba v Abú Zabí?"

Zatím ani není zřejmé, jak brzy by ke změnám pravidel mohlo dojít. "Z toho jednání se všemi stálými stewardy vzešlo několik zajímavých nápadů. Charlie dá dohromady seznam a předá ho Jeanovi (Todtovi). Ale jestli by mohly být zavedeny příští rok, to ještě nevím. Celé je to úplně nové, taková jednání jsme nemívali," dodal Warwick.

Další článek: Jak se během 62 let měnily tvary vozů F1