FIA zvažovala dvojité body pro poslední čtyři závody, odhalil Marko

Poradce Red Bullu Helmut Marko říká, že s novými pravidly hrozil ještě podivnější scénář, kdy by jezdci dostávali dvojnásobek bodů hned v posledních čtyřech Grand Prix sezóny.
FIA zvažovala dvojité body pro poslední čtyři závody, odhalil Marko

Dvojité body za poslední závod se setkávají s velmi rozpačitými reakcemi. "Představte si, že by v posledním zápase Bundesligy najednou dávali dvojnásobné body," komentoval Sebastian Vettel pro Sport Bild.

"To je absurdní a poškozuje to ty, kdo tvrdě pracovali celou sezónu. Já si cením tradic ve formuli 1 a tohle nové pravidlo nechápu."

Podle Marka Red Bull s touto změnou nesouhlasil. "Byli jsme proti, ale náš šéf Christian Horner byl přehlasován," řekl.

To odporuje prohlášení FIA, která ve své zprávě uvedla, že změny byly přijaty jednomyslně.

Marko dodal, že situace mohla být ještě horší. "Původně bylo v plánu udělovat dvojnásobné body v posledních čtyřech závodech. Pak by předchozí body z šampionátu byly téměř k ničemu."

Další článek: Rosberg: Před rokem by nám změny pravidel nepomohly, teď ano

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10