FIA zopakovala, že je F-průduch Mercedesu legální

Týmy Red Bull Racing a Lotus pokračovaly v diskuzích s FIA na téma F-průduchu, ale federaci ke změně názoru nepřesvědčily.
FIA zopakovala, že je F-průduch Mercedesu legální

Red Bull a Lotus chtěly od automobilové federace vysvětlení, protože se domnívaly, že F-průduch Mercedesu odporuje pravidlům. FIA jim ale zopakovala, že je celý systém zcela pasivní, a proto neexistuje článek pravidel, kterému by odporoval.

Otvory F-průduchu se otevírají, když dojde k aktivaci DRS, při níž se sklopí horní díl zadního křídla. Mercedes si tak zvyšuje maximální rychlost. Tento svůj systém pochopitelně hodlá i nadále používat.

Red Bull a Lotus mají teď na výběr. Buď se spokojí s vysvětlením FIA, nebo podají oficiální protest stewardům v Malajsii. Jako pravděpodobnější se jeví varianta, že protest nepodají, protože těžko můžou očekávat, že by federace pod jejich nátlakem změnila názor.

Další článek: GP Malajsie 2012 - čtvrtek

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.