FIA změnila pravidla pro výjezd safety caru

V reakci na události z Valencie se týmy a FIA dohodly na změně pravidel, která řídí dění na trati při vyjetí safety caru. Cílem je vyhnout se kontroverzím, které nastaly v GP Evropy.

Doposud platilo, že při výjezdu safety caru směly vozy zajet čas, který byl alespoň o 20 % pomalejší než běžné závodní kolo, přesné hodnoty vždy určilo ředitelství závodu. Teď budou jezdci muset jezdit mnohem pomaleji, a to rychlostí, která bude shodná s rychlostí safety caru.

Tím by mělo dojít k eliminaci potenciální výhody, kterou může jezdcům přinést pozice na trati ve chvíli, kdy vyjede safety car. Ať už budou za ním či před ním, po trati se budou všichni pohybovat stejnou rychlostí a nemůžou významně získat, jako například Lewis Hamilton ve Valencii.

Další problém, který se safety carem nastal ve Valencii, se týkal jezdců, kteří se v momentě jeho výjezdu nacházeli v závěrečné sekci okruhu. Nestihli včas zareagovat, byli moc rychlí, a tím si vysloužili penalizaci. FIA proto nově nebude trestat, pokud někdo stanovený čas překročí, když se při výjezdu safety caru nacházel v úseku posledních 200 metrů okruhu.

Další článek: Pokračování boje o reklamu: Silverstone musely opustit tahače týmů

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10