FIA změnila pravidla pro výjezd Safety caru

Boxová ulička zůstane otevřena.
Mezinárodní automobilová federace vyslyšela stížnosti týmů na pravidla pro výjezd Safety caru a zavedla změny. V sezóně 2009 zůstane boxová ulička během výjezdu zpomalovacího vozu otevřena, ale jezdci budou nuceni jet pomalu, aby neohrozili nikoho na trati.

"Pravidlo, které jsme zavedli v roce 2007, bylo špatné a vrátili jsme se k regulím z roku 2006. Jediný rozdíl je ten, že máme v plánu zavést minimální čas pro návrat do boxů," řekl technický delegát FIA Charlie Whiting.

Z hlediska bezpečnosti potřebovala FIA najít způsob, jak jezdce donutit k pomalé jízdě, když je na trati Safety car. Loni jezdci několikrát testovali řešení využívající standardizovanou ECU a touto cestou se nakonec FIA také vydala.

"Když vyjede Safety car, všechny vozy obdrží zprávu a jejich ECU se poté přepne do módu ´Safety car´. Jakmile zpráva přijde do vozu, bude vědět, kde se nachází na okruhu a vypočítá minimální čas pro návrat do boxů. Jezdec ho bude muset dodržet a tato informace se mu zobrazí na displeji," vysvětlil Whiting.

FIA tak ruší pravidlo, které uzavíralo boxovou uličku během počáteční fáze výjezdu zpomalovacího vozu. Jezdci a týmy si na něj stěžovali, protože pokud jim v té době docházelo palivo, museli si vybrat mezi zastavením na trati a penalizací za tankování pod Safety carem.
Další článek: Richards: Prodej týmu Hondy je nepromyšlený

10:17 | Hodně se diskutuje o možnosti, že bychom mohli vidět Alonsa ve F1 už letos. Je spíše nepravděpodobné, že by nahradil Ricciarda v závodech, ale mohl by absolvovat páteční tréninky. S ohledem na stabilitu pravidel by to dávalo smysl.
16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
7. července | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10