FIA zbavila Donnellyho a Purnella funkcí v motorsportu

Jean Todt se snaží přebudovat FIA podle svých předvolebních slibů a v rámci reorganizace přesunul Alana Donnellyho mimo motorsport, s Tonym Purnellem se rozloučil úplně.

Alan Donnelly pracoval v roli nehlasujícího předsedy stewardů ve formuli 1 a měl za úkol dohlížet na svižnost a objektivnost rozhodnutí během závodních víkendů. Nyní se má v rámci automobilové federace uplatnit v oblasti mobility a spolupráce s automobilkami.

Bývalý šéf týmu Jaguar Tony Purnell působil jako technický konzultant FIA a s federací se rozloučil úplně.

"Soustředili jsme se na rozvoj a posílení našich vlastních expertů," uvedl mluvčí FIA pro Autosport. "V tomto ohledu byl jmenován seniorským technickým poradcem bývalý manažer vývoje a výzkumu PSA Peugeot Citroën Bernard Niclot. A novým ředitelem pro pohony a elektroniku byl jmenován bývalý šéf motorů a elektroniky Ferrari Gilles Simon."

Niclot se bude v rámci FIA zabývat technikou všech závodních sérií, radit bude i v oblasti silničních vozů, především co se bezpečnosti a životního prostředí týče. Simon bude spolupracovat se Sportovním oddělením federace a bude mít za úkol zajistit zavádění nových technologií, které budou využitelné v motorsportu a silničním provozu.

Další článek: McLaren představí svůj nový vůz v přímém přenosu na internetu

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00