FIA zakázala používání DRS v Eau Rouge

Zřejmě nejznámější zatáčka šampionátu Eau Rouge v belgickém Spa je natolik náročná, že FIA v ní pravděpodobně zakáže využívání zadního pohyblivého křídla. AKTUALIZOVÁNO
FIA zakázala používání DRS v Eau Rouge

Kromě závodu smějí jezdci během Grand Prix víkendu používat DRS kdykoliv a kdekoliv. Jeho aktivace sníží odpor vzduchu zadního křídla a navýší maximální rychlost vozu, zároveň se ale sníží přítlak asi o 10 procent, což by mohlo být v Eau Rouge nebezpečné.

Ztratit kontrolu nad vozem v rychlosti blížící se 300 km/h v tak náročném úseku by mohlo mít fatální následky, proto FIA zvažuje absolutní zákaz používání DRS v Eau Rouge.

Automobilová federace zatím ještě nepotvrdila, kde umožní používání tohoto systému v závodě, ale očekává se, že to bude na rovince právě za Eau Rouge, tedy v úseku vedoucím k Les Combes.

Aktualizace
FIA v pondělí odpoledne dospěla k závěru, že používání DRS v Eau Rouge během víkendu belgické Grand Prix zakáže. 

Diskuze (64) Další článek: Video: Coulthard předvedl formuli 1 v ulicích Austinu a na Okruhu Amerik
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen