FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

Jezdci nejsou v ovládání zadního křídla neomylní, což by v Eau Rouge na okruhu ve Spa mohlo vést k velmi nebezpečným situacím. Proto FIA v tomto úseku DRS zakázala. Pro závod vymezila rovinku za Eau Rouge.
FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

Kromě závodu mohou jezdci sklápět díl zadního křídla kdykoliv a kdekoliv, sníží tak jeho odpor a navýší maximální rychlost vozu. Jenomže občas se stane, že se jezdec mylně domnívá, že křídlo vrátil do výchozí pozice.

Stalo se to například Marku Webberovi v turecké zatáčce číslo 8, vjel do ní s otevřeným křídlem, takže se kvůli sníženému přítlaku pochopitelně neudržel na trati.

"Neumožníme používání DRS v Eau Rouge," potvrdil technický delegát FIA Charlie Whiting. "Chceme se vyhnout situacím, kdy by jezdci do ní vjeli a mysleli by si, že mají křídlo ve správné poloze, aniž by to byla pravda. Domníváme se, že je to správné bezpečnostní opatření pro tak rychlou a náročnou zatáčku."

FIA také dnes oficiálně potvrdila aktivační zónu pro DRS v závodě. Jezdci budou moci využít křídlo na rovince za Eau Rouge, sklopit jej budou smět 270 metrů za legendární zatáčkou. Jestli má jezdec menší než sekundovou ztrátu na soupeře, což je podmínka pro použití křídla, bude FIA měřit 235 před začátkem Eau Rouge.

Další článek: McLaren pokračuje ve vývoji letošního vozu, chce dál vyhrávat

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen