FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

Jezdci nejsou v ovládání zadního křídla neomylní, což by v Eau Rouge na okruhu ve Spa mohlo vést k velmi nebezpečným situacím. Proto FIA v tomto úseku DRS zakázala. Pro závod vymezila rovinku za Eau Rouge.
FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

Kromě závodu mohou jezdci sklápět díl zadního křídla kdykoliv a kdekoliv, sníží tak jeho odpor a navýší maximální rychlost vozu. Jenomže občas se stane, že se jezdec mylně domnívá, že křídlo vrátil do výchozí pozice.

Stalo se to například Marku Webberovi v turecké zatáčce číslo 8, vjel do ní s otevřeným křídlem, takže se kvůli sníženému přítlaku pochopitelně neudržel na trati.

"Neumožníme používání DRS v Eau Rouge," potvrdil technický delegát FIA Charlie Whiting. "Chceme se vyhnout situacím, kdy by jezdci do ní vjeli a mysleli by si, že mají křídlo ve správné poloze, aniž by to byla pravda. Domníváme se, že je to správné bezpečnostní opatření pro tak rychlou a náročnou zatáčku."

FIA také dnes oficiálně potvrdila aktivační zónu pro DRS v závodě. Jezdci budou moci využít křídlo na rovince za Eau Rouge, sklopit jej budou smět 270 metrů za legendární zatáčkou. Jestli má jezdec menší než sekundovou ztrátu na soupeře, což je podmínka pro použití křídla, bude FIA měřit 235 před začátkem Eau Rouge.

Diskuze (34) Další článek: McLaren pokračuje ve vývoji letošního vozu, chce dál vyhrávat
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen