FIA zahřála podlahu RB9 na 300 stupňů, aby odhalila ohýbání. Na nic nepřišla

Technický delegát FIA Jo Bauer prověřoval v Indii podezření, že se podlaha monopostu Red Bullu ohýbá při zvýšených teplotách. Žádné provinění proti pravidlům ale neodhalil.
FIA zahřála podlahu RB9 na 300 stupňů, aby odhalila ohýbání. Na nic nepřišla

S touto teorií přišel technický analytik BBC Gary Anderson, který v minulosti pracoval pro týmy Jordan a Stewart. Napadla ho, když sledoval záběry z termálních kamer, které s sebou vozí vybrané monoposty od GP Itálie především kvůli sledování pneumatik.

Anderson na některých záběrech viděl, že vyšší teplotu mívá i přední část podlahy, a myslel si, že je tato část vozu u Red Bullu postavena tak, že dochází k jejímu ohýbání směrem nahorů s rostoucími teplotami, což by umožnilo větší náklon vozu dopředu a zlepšení aerodynamiky.

Auto Motor und Sport informoval, že si proto Jo Bauer vzal v Indii do parády Vettelův monopost a zahřál inkriminovanou část podlahy na 300 stupňů Celsia, aby otestoval, jestli skutečně získává na ohebnosti. Ale nebylo tomu tak, takže musel opět shledat, že Red Bull RB9 vyhovuje pravidlům.

Další článek: V Londýně začíná soud s Ecclestonem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna