FIA žádost McLarenu zamítla. Hamilton novou sadu pneumatik nedostane

Bude tak muset zcela pozměnit svoji závodní strategii, což ho staví do značné nevýhody oproti jeho soupeřům.
FIA žádost McLarenu zamítla. Hamilton novou sadu pneumatik nedostane

Během včerejší kvalifikace si Lewis Hamilton propíchl pravou zadní pneumatiku, a tím pádem přišel o celou jednu sadu super měkkých pneumatik. Stalo se tak v Q2 nejspíše po najetí na některý z úlomků vozu Kamuje Kobajašiho, který narazil do bariéry v desáté zatáčce. V důsledku toho podal tým McLaren žádost směrem k Mezinárodní automobilové federaci, aby udělila jeho jezdci výjimku a poskytla mu náhradní sadu nových pneumatik. Jenže ta britský tým nevyslyšela.

McLaren se nedočkal zastání ani u svých soupeřů. Ti se totiž obávají, že by tím získal výhodu, neboť Hamilton na této směsi již několik kol odjel a kdyby FIA britskému týmu vyhověla, dostalo by se mu zbrusu nové sady.

Podobný případ nastal u Mercedesu v případě Nica Rosberga již dříve v této sezoně. A FIA německému týmu vyšla vstříc. Situace ale byla tehdy trochu odlišná. "Nejsou tu žádná pevně stanovená pravidla. V jeho případě byla pneumatika propíchnuta v kole, ve kterém vyjížděl z boxů. Ty pneumatiky ještě nepoužil, takže nejspíše kvůli tomu to bylo spravedlivé rozhodnutí. Další věcí je, že se musíte ujistit, že z této situace nebude mít nikdo výhodu. V tomto (Hamiltonově) případě byly pneumatiky starší než ty, které ztratil Nico. My jsme tedy žádnou výhodu neměli, ale ani jsme pneumatiky neztratili. Záleží to pouze na vlastním posouzení FIA," vysvětlil Ross Brawn.           

Další článek: Lotus bude používat motory Renault i v roce 2013