O ničem nevíme. Mercedes reaguje na spekulace o vyšetřování Wolffa

O ničem nevíme. Mercedes reaguje na spekulace o vyšetřování Wolffa

Mezinárodní automobilová federace (FIA) zahájila vyšetřování, které se týká možného předávání důvěrných informací.

Vyšetřování mělo být zahájeno kvůli údajnému předání důvěrných informací řediteli týmu F1 od člena personálu FOM.

Vyšetřování vede Oddělení pro dodržování předpisů, které nedávno prověřovalo chování Lance Strolla po kvalifikaci v Kataru.

Podle mnoha zdrojů (včetně Motorsport.com) se vyšetřování týká šéfa Mercedesu Tota Wolffa a jeho manželky Susie Wolffové.

Susie Wolffová je bývalá závodní jezdkyně, která po ukončení kariéry působila třeba jako šéfka týmu formule E. V současné době vede Akademii F1, což je ženská juniorská série, kterou provozuje FOM (Formula One Management).

Možný scénář, který se má vyšetřovat, je, že Toto Wolff by mohl mít díky manželce přístup k důvěrným informacím o aktivitách FOM – k takovým, ke kterým nemají přístup šéfové ostatních týmů. Susie Wolffová by zase mohla být dobře informována o diskuzích šéfů týmů a získat informace potenciálně užitečné pro FOM.

Zpráva v časopise BusinessF1 naznačila, že komentář, který Wolff učinil na nedávném setkání šéfů týmu, byl založený na informacích, které mohly pocházet pouze z FOM. Ostatní šéfové týmů se kvůli tomu obrátili se stížností na FIA.

FIA potvrdila vyšetřování, ale neuvedla, koho se týká.

Mercedes o ničem neví

„Bereme na vědomí obecné prohlášení FIA z dnešního večera, které reaguje na nepodložená obvinění jediného média, a off-record briefing, který jej spojil s šéfem týmu Mercedes-AMG F1,“ uvedl tým v prohlášení.

„Tým neobdržel žádnou komunikaci od Oddělení pro dodržování předpisů na toto téma a bylo velmi překvapivé, když se o vyšetřování dozvěděl prostřednictvím mediálního prohlášení.“

„Naprosto odmítáme tvrzení v prohlášení a související medializaci, které neprávem zasahuje do integrity našeho šéfa týmu. Samozřejmě vyzýváme oddělení FIA pro dodržování předpisů k úplné, rychlé a transparentní korespondenci týkající se tohoto vyšetřování a jeho obsahu.“

Reagovala také Susie Wolffová. „Jsem hluboce uražena, ale bohužel mě nepřekvapují veřejná obvinění, která dnes večer zazněla,“ uvedla Wolffová.

„Je skličující, že je moje integrita zpochybňována takovým způsobem, zvláště když se zdá, že má kořeny v zastrašujícím a misogynním chování a zaměřuje se spíše na můj rodinný stav než na mé schopnosti.“

„Během své kariéry v motorsportu jsem se setkala a překonala četné překážky a odmítám dovolit, aby tato nepodložená obvinění zastínila mou oddanost a vášeň pro F1 Academy.
Jako žena jsem v tomto sportu čelila poměrně velkému množství výzev, ale můj závazek prolomit bariéry a připravit cestu budoucím generacím k úspěchu zůstává neochvějný.
Co nejdůrazněji tato obvinění odmítám.“

Doporučujeme

Články odjinud