FIA WEC: Buemi, Davidson a Nakajima získali ve Spa druhé vítězství v řadě

Sebastian Buemi, Anthony Davidson a Kazuki Nakajima získali ve Spa s prototypem Toyota TS050 Hybrid #8 druhé vítězství v této sezóně. Díky dosavadnímu zisku padesáti bodů vede tato trojice před Le Mans i průběžné pořadí světového vytrvalostního šampionátu.

Sezóna FIA WEC pokračovala od čtvrtka do soboty, kdy byl na programu šestihodinový závod, v belgickém Spa. Pole position získalo v kvalifikaci po nepovedených trénincích trochu překvapivě Porsche, v závodě však byla opět rychlejší Toyota.

FIA WEC: Sebastian Buemi vybojoval vítězství pro Toyotu

Po startu závodu uhájil vedení Andre Lotterer s prototypem Porsche 919 Hybrid #1. Na konci první půlhodiny však již tempo závodu určovaly japonské vozy Toyota. O vítězství bojovaly především posádky vozů #8 a #7.

Rozhodujícím faktorem se nakonec staly zastávky v boxech. Prototyp #7 zamířil k běžnému pit stopu. Vzápětí však byla ve Spa vyhlášena plná žlutá fáze, čehož využil sesterský vůz #8 k zastávce zdarma a vytvořil si před sesterskou Toyotou rozhodující náskok. V závěrečných minutách ještě Kamui Kobayashi v Toyotě #7 mocně stahoval vedoucího Buemiho, k útoku na první místo se však již nedostal a do cíle dojel druhý se ztrátou necelých dvou sekund.

Ve třídě LMGTE – PRO po většinu závodu sváděly na čele těsné souboje tovární vozy Ferrari 488 GTE #71 a #51. Cílovou pásku nakonec jako první protnul Sam Bird s vozem #71 a spolu se svým parťákem Davidem Rigonem mohl slavit vítězství v závodě před týmovými kolegy Jamese Caladem a Alessandrem Pier Guidim. Třetí místo obsadil Ford GT #66 posádky Stefan Mücke, Olivier Pla, Billy Johnson.

Velmi vyrovnaný byl závod po dobu celých šesti hodin ve třídě LMP 2, kde všechny týmy s výjimkou Tockwith Motorsports nasazují šasi Oreca 07 s motorem Gibson. Vítězství nakonec získali Alex Lynn, Roman Rusinov a Pierre Thiriet z týmu G-drive. Stejná trojice byla nejrychlejší i v kvalifikaci.

V kategorii LMGTE – AM ve Spa zvítězila favorizovaná posádka týmu Aston Martin Racing Pedro Lamy, Paul Dalla Lana, Mathias Lauda s vozem V8 Vantage #98.