FIA vyzvala týmy, aby se vyjádřily k rozpočtovým stropům

Zájem omezit své výdaje má údajně až osm stájí.
Mezinárodní automobilová federace vyzvala šéfy týmů formule 1, aby vyjádřili svůj názor na rozpočtový strop ve výši 30 miliónů liber. Týmy mají možnost do dnešního dne předložit své vlastní návrhy částky, kterou by stáje s rozpočtovým stropem nesměly překročit.

I když prezident FIA Max Mosley chtěl strop snížit na 25 miliónů liber, většinový názor je opačný a očekává se, že návrhy budou spíše vyšší, než původních 30 miliónů.

Možnost podřídit svůj rozpočet omezení chce FIA nabídnout v příští sezóně. Rozpočtový strop by měl být dobrovolný, výměnou za jeho přijetí by však tým měl větší technickou volnost při vývoji vozu. Konečná pravidla má FIA v plánu schválit na zasedání Světové rady 29. dubna.

Od oznámení rozpočtových stropů však došlo k menším změnám. FIA původně chtěla, aby jejich součástí byly všechny výdaje týmu, kromě těch vynaložených na motorhomy a pokuty od FIA. Nyní však federace rozhodla, že se do rozpočtových stropů nebudou počítat ani náklady na platy jezdců, marketing a reprezentaci. Vše ostatní se bude započítávat v tržních cenách.

FIA počítá s tím, že se díky rozpočtovým stropům rozšíří startovní rošt o tři týmy. Na vstup do sezóny 2010 se připravuje USF1 a své možnosti vyhodnocuje Lola. Cosworth, který by měl příští rok nabízet týmům standardizované motory, vede podle Autosportu rozhovory s osmi týmy, které zvažují využití rozpočtového stropu v roce 2010.
Další článek: GP Bahrajnu 2009 - čtvrtek

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.