FIA vyzdvihuje populárního a nadějného Bianchiho

Ke kondolencím k úmrtí Julese Bianchiho se připojily také Mezinárodní automobilová federace (FIA), francouzské organizace a někteří politici včetně francouzského prezidenta.
FIA vyzdvihuje populárního a nadějného Bianchiho

25letý pilot strávil posledních devět měsíců svého života v kómatu poté, co během loňské Velké ceny Japonska narazil v mokru do jeřábu odklízející havarovaný vůz Adriana Sutila. Při nárazu si způsobil těžká poranění hlavy.

V noci na sobotu svým zraněním podlehl, nyní se k jeho úmrtí vyjádřila FIA.

„Svět motoristického sportu je dnes ve smutku po tragickém nočním odchodu Julese Bianchiho. Sport ztratil jednoho z nejtalentovanějších jezdců současné generace, který pocházel z rodiny, která měla v historii tohoto sportu obrovskou roli.”

„Jules Bianchi byl ve F1 populární osobností, z pohledu lidských i sportovních kvalit měl vše. FIA vyzdvihuje odvahu, kterou ve svém posledním souboji měl ve společnosti své milující rodiny.”

„Prezident FIA Jean Todt vyjadřuje tu nejhlubší soustrast Julesově rodině a chápe, že Bianchiho rodina a jeho blízcí nyní prožívají velkou bolest. Komunita motoristického sportu nabízí v tomto hrozném utrpení svou nejupřímnější podporu.”

Prezident Francouzské federace motorsportu (FFSA) Nicolas Deschaux řekl, že po Bianchim bude v organizaci "obrovská prázdnota".

„Zaprvé, mé myšlenky jsou s Julesovými rodiči Christine a Philippem, stejně jako s jeho sestrou Mélanie a bratrem Tomem,” řekl Deschaux. „Jsem nesmírně zarmoucen jeho odchodem, protože byl velmi sympatickým a milým člověkem, kterého v paddocku všichni milovali.”

„FFSA byla Julesovi velmi blízká a měli jsme spolu velmi vřelý vztah. Vzali jsme ho pod svá křídla v 15 letech a on byl vždy velmi šťastný, když reagoval na naše požadavky.”

„Byl ztělesněním radosti ze života, jednoduchosti a laskavosti. Jakmile ale byl na trati, stal se z něj velký bojovník a neustále se snažil překonat sám sebe.”

„Díky tomu byl dokonalým velvyslancem FFSA. Spolu s Romainem Grosjeanem, Jeanem-Éricem Vergnem a Charlesem Picem Bianchi pomohl dostat v roce 2013 Francii zpět na mapu Formule 1.”

„Měl přirozený talent a mohl se ve sportu dostat do lepších týmů. Julesova smrt zanechává obrovskou prázdnotu.”

K Bianchiho úmrtí se vyjádřili také vrcholní představitelé francouzské politiky.

„Obdržel jsem zprávu o úmrtí Julese Bianchiho. Francouzský motorsport přišel o jednoho z největších talentů. Moje myšlenky patří jeho rodičům, rodině a přátelům,” řekl francouzský prezident François Hollande.

Bývalý francouzský premiér François Fillon, na Twitteru napsal o „smutném a brutálním probuzení do kruté zprávy o smrti Julese Bianchiho. Byl to čistý talent s pravou odvahou.”

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Video: MiniDrivers vzpomínají na Bianchiho

Témata článku: ,