FIA vysvětlila, proč Senna nebyl potrestán za kolizi s Massou

V souboji s krajanem Felipem Massou si Bruno Senna nepočínal v rozporu s pravidly, proto nedostal žádnou penalizaci za kolizi, ke které došlo.
FIA vysvětlila, proč Senna nebyl potrestán za kolizi s Massou

Massa se dostal do kontaktu se Sennou, když se ho pokoušel v Singapuru předjet před 13. zatáčkou. FIA však dospěla k závěru, že se nejednalo o porušení nařízení, podle kterého jezdec musí už při první změně směru jízdy nechat soupeři prostor, pokud se alespoň předním křídlem dostal vedle něj.

"Zkoumání videozáznamu různých vozů v různých kolech na stejném místě trati ukázalo, že Senna zřejmě volil svoji normální stopu v tom kole, kdy se Massa tlačil vedle něj," vysvětloval mluvčí federace pro Autosport.

"Došli jsme k závěru, že Senna svoji pozici na rovince nebránil tak, jak popisuje dokument TM/006 (diktující povinnost nechat soupeři místo). Zdálo se, že jakmile Senna zjistil, že má nalevo Massu, pohnul se doprava, čímž Massovi umožnil předjetí."

Mladší Brazilec tedy neprováděl žádný obranný manévr, při kterém by měnil směr jízdy, proto se na tento případ vyhláška FIA nevztahovala.

Takové vysvětlení ovšem neuspokojilo Massu. "Jen vím, že jsem byl zcela vedle něj, a on mě vytlačil do zdi. Po tom, co se stalo v Bahrajnu, kde všechno začalo a po kterém změnili pravidla, nemůžete zavřít dveře, když vedle sebe máte auto, což se dnes stalo."

Další článek: Bez rychlejšího auta Alonso titul získá jen těžko, varuje šéf Ferrari

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10