FIA vysvětlila McLarenu, jak může nasadit motor

McLaren potažmo Honda se nedávno obrátili na FIA s žádostí o vysvětlení, jak je to s penalizací za nasazení nového motoru.
FIA vysvětlila McLarenu, jak může nasadit motor

Světová rada motorsportu na podnět Strategické skupiny nedávno schválila změnu pravidel. Ta říká, že nový výrobce pohonných jednotek může nasadit v první sezóně pět místo čtyř pohonných jednotek. Vztahuje se to také na Hondu.

Problém je, že Honda už páté motory nasadila a jezdci McLarenu za to dostali penalizaci. Podle Motorsport.com FIA rozhodla tak, jak se očekávalo. McLaren může beztrestně nasadit jeden motor.

Honda nyní rozhodne, kdy nasadí nový a zřejmě i upravený motor. Původní plán hovořil o období po letní přestávce. Maďarsko je ale tratí, která by mohla McLarenu sednout, není tak náročná na výkon pohonné jednotky. Rozhodnutí by mělo padnout nejpozději ve čtvrtek.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Alonso: Druhá část sezóny bude lepší

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10