FIA vyšetřovala Hamiltona a další tři jezdce. Nakonec bez trestu

Čtyři jezdci byli po kvalifikaci vyšetřováni kvůli špatnému návratu na trať ve druhé zatáčce.
Foto: Getty Images / Dan Mullan
FIA vyšetřovala Hamiltona a další tři jezdce. Nakonec bez trestu | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Podobně jako v případě Hamiltonovy penalizace v Monze, také tentokrát šlo o poznámky ředitele závodu. V nich je upraven návrat jezdce na trať ve druhé zatáčce.

Kvůli porušení těchto pravidel museli po kvalifikaci před sportovní komisaře Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen. U všech došlo k incidentu v první části kvalifikace.

Pokud se jezdec dostane přes první oranžový obrubník před vrcholem zatáčky nebo se dostane vlevo od oranžového obrubníku (tzv. klobásy), musí se znovu připojit na trať tak, že projede okolo pole polystyrenových bloků a na trať se tak vrátí až ve třetí zatáčce. Čtyři jmenováni jezdci to neudělali.

Sportovní komisaři pracovali s precedenty z GP Španělska 2018 a GP Kanady 2019 a jezdce nepotrestali. Podle nich tím nezískali výhodu, protože časy byly vymazány. V závodě by podle sportovních komisařů za stejný prohřešek mohla přijít penalizace 5 sekund.

Další článek: Hamilton získal v „hrozné“ kvalifikaci v Soči 96. pole position

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.