FIA vypisuje výběrové řízení pro nový tým

V případě úspěchu by se nová stáj mohla ve startovním poli objevit v sezoně 2015 či 2016. Konečný termín pro zasílání předběžných přihlášek je 3. ledna 2014.
FIA vypisuje výběrové řízení pro nový tým

Finanční situace hned několika týmů formule 1 je velice nejistá, čímž hrozba ochuzení startovního pole narůstá. Mezinárodní automobilová federace se proto rozhodla umožnit případným zájemcům zkusit štěstí a zažádat o povolení startovat počínaje sezonou 2015 či 2016. Všechny přihlášky musí splňovat několik základních podmínek.

Prvotní přihlášky vyjadřující zájem o vstup do formule 1 musí být odeslány do 3. ledna příštího roku. Opozdilci mohou dostat šanci pouze při udělení výjimky ze strany FIA. Zájemci, kteří splní všechny základní administrativní úkony, mohou podat závazné přihlášky. Kromě správního poplatku ve výši 130 000 amerických dolarů musí veškeré závazně přihlášené subjekty splnit čtyři kritéria, na jejichž základě může FIA oficiálně zvolilt nový tým:

a) technické prostředky a schopnosti

b) schopnost finančně zajistit chod týmu, který by umožňoval působení v šampionátu na konkurenceschopné úrovni

c) zkušenosti týmu a kvalitu lidských zdrojů

d) hodnocení FIA ohledně celkového přínosu týmu pro šampionát

Závazné přihlášky musí být zkompletovány do 10. února 2014. Konečný verdikt padne 28. února. FIA si nicméně vyhrazuje právo nevybrat žádný tým, což je vzhledem k našponovaným stanoveným termínům poměrně pochopitelné. 

Další článek: Šéf Caterhamu: Jezdci mají týmu přispívat a neměli by říkat opak