FIA vyjádřila obavy nad odchodem Toyoty a Bridgestonu

Po týmu chce vysvětlení, aby případně mohla nabídnout místo jiné stáji.
Jean Todt je prezidentem FIA jen několik dnů a už musí řešit první závažné problémy. Japonské společnosti Toyota a Bridgestone oznámily odchod z formule 1.

"Oznámení odchodu z formule 1 Toyoty a Bridgestonu z tohoto týdne vyvolaly u FIA obavy. Bridgestone svůj záměr oznámil s téměř osmnáctiměsíčním předstihem, takže umožnil realizaci nutných opatření pro zásobování šampionátu pneumatikami," uvedla FIA ve svém prohlášení.

"Ale rozhodnutí Toyoty přišlo jen pár týdnů poté, co její tým podepsal Concordskou dohodu až do roku 2012. Tým Toyota F1 jsme požádali o urgentní vysvětlení své právní pozice vůči šampionátu. To bude mít přímé dopady na přijetí případného třináctého týmu v budoucnosti."

Federace připomněla, že opakovaně upozorňovala na vysokou výši nákladů ve formuli 1. Ze svých původních návrhů, které mimo jiné obsahovaly rozpočtový strop, slevila proto, že dostala záruku účasti týmů v šampionátu.

"Oznámení Toyoty ukazuje, jak důležité byly původní opatření na snižování nákladů," poznamenala FIA.

Cílem federace je nyní zajistit hladký průběh odchodu Toyoty, aby se uskutečnil způsobem, který bude pro formuli 1 nejpřínosnější. Také bude podporovat další snižování nákladů.
Další článek: Ekström porazil Schumachera ve finále Závodu šampiónů

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.