FIA vyhověla týmům, v testu mladíků můžou jezdit závodní jezdci

Týmy budou moci v Silverstonu testovat s jakýmikoliv jezdci, aby pomohli Pirelli při zlepšování bezpečnosti letošních pneumatik.
FIA vyhověla týmům, v testu mladíků můžou jezdit závodní jezdci

Návrh změnit charakter testu mladých jezdců padl už během uplynulého závodního víkendu a FIA mu vyhověla. Světová rada změní pravidla tak, aby bylo možné do testu nasadit závodní jezdce. Zasáhl osobně prezident federace Jean Todt.

Závodní jezdci by se sice měli věnovat výhradně vývoji pneumatik a ne testování nových dílů, ale těžko si představit, že by to bylo možné důsledně kontrolovat, i když nad tím budou dohlížet zástupci federace přímo na okruhu.

FIA navíc nechala otevřenou možnost test prodloužit o jeden den, tedy aby trval od 17. až do 20. července. Tím by měl zůstat alespoň nějaký prostor pro mladé talenty.

Změna pravidel by se měla také odehrát v článku 12.6.3 Technických pravidel, aby bylo možné měnit pneumatiky v průběhu šampionátu bez jednomyslného souhlasu všech týmů.

Federace mezitím požádala Pirelli o ujištění, že se v Německu nebudou opakovat problémy z Británie.

Mercedes akceptoval, že se testu v Silverstonu nezúčastní v rámci svého trestu, i když došlo k výše uvedeným změnám.

Další článek: Hamilton: Závod bych snadno vyhrál, aspoň se držím v boji o titul

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.