FIA vyhověla týmům, v testu mladíků můžou jezdit závodní jezdci

Týmy budou moci v Silverstonu testovat s jakýmikoliv jezdci, aby pomohli Pirelli při zlepšování bezpečnosti letošních pneumatik.
FIA vyhověla týmům, v testu mladíků můžou jezdit závodní jezdci

Návrh změnit charakter testu mladých jezdců padl už během uplynulého závodního víkendu a FIA mu vyhověla. Světová rada změní pravidla tak, aby bylo možné do testu nasadit závodní jezdce. Zasáhl osobně prezident federace Jean Todt.

Závodní jezdci by se sice měli věnovat výhradně vývoji pneumatik a ne testování nových dílů, ale těžko si představit, že by to bylo možné důsledně kontrolovat, i když nad tím budou dohlížet zástupci federace přímo na okruhu.

FIA navíc nechala otevřenou možnost test prodloužit o jeden den, tedy aby trval od 17. až do 20. července. Tím by měl zůstat alespoň nějaký prostor pro mladé talenty.

Změna pravidel by se měla také odehrát v článku 12.6.3 Technických pravidel, aby bylo možné měnit pneumatiky v průběhu šampionátu bez jednomyslného souhlasu všech týmů.

Federace mezitím požádala Pirelli o ujištění, že se v Německu nebudou opakovat problémy z Británie.

Mercedes akceptoval, že se testu v Silverstonu nezúčastní v rámci svého trestu, i když došlo k výše uvedeným změnám.

Další článek: Hamilton: Závod bych snadno vyhrál, aspoň se držím v boji o titul

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10