FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

Na žádost Pirelli poslal technický delegát FIA Charlie Whiting všem týmům oznámení, ve kterém přesně specifikuje hranice pro používání pneumatik.
FIA vydala závazné parametry pro používání pneumatik na Nürburgringu

Je to jedno z opatření, které má zabránit opakování problémů ze Silverstonu.

"Napsali jsme Charliemu a požádali ho, aby napsal týmům a určil, co požadujeme, protože navzdory minulému víkendu je tu pořád několik lidí, kteří chtějí dělat věci, které nechceme, aby dělali," řekl sportovní šéf Pirelli Paul Hembery.

Whiting proto vzal parametry Pirelli a předal je týmům s tím, že nad jejich dodržováním bude dohlížet přímo FIA. Jedná se o minimální tlak vzduchu v pneumatikách, maximální negativní odklon kol a přísný zákaz zaměňování zadní levé za pravou pneumatiku.

Pirelli přivezlo do Německa nové zadní pneumatiky, v nichž je místo kovového pásu kevlarová konstrukce, ale zůstávají směrové/asymetrické. Symetrické zadní pneumatiky budou k dispozici až v Maďarsku.

Další článek: Jezdci hrozí bojkotem německé Grand Prix

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.