FIA vůči Vettelovi nepodnikne další kroky

Mezinárodní automobilová federace (FIA) dnes řešila incident mezi Vettelem a Hamiltonem z GP Ázerbájdžánu a prověřovala, zda se má incidentem i nadále zabývat.
FIA vůči Vettelovi nepodnikne další kroky

Vettel se jednání FIA v den svých třicátých narozenin osobně zúčastnil a to v doprovodu Maurizia Arrivabeneho.

FIA se nakonec rozhodla, že žádné další kroky vůči Vettelovi nepodnikne. Němec za náraz do Hamiltona dostal už v závodě penalizaci 10 sekund stop and go.

„Při respektování rozhodnutí stewardů, FIA i nadále hluboce znepokojují širší důsledky incidentu,“ uvedla FIA v prohlášení. „Jde především o o to, že takové chování může mít dopad na fanoušky a mladé jezdce po celém světě.“ Podle FIA může podobné chování poškodit také obraz FIA a reputaci sportu. 

Video: Vettel má narozeniny. Co dostal od týmového kolegy?

Video: Vettel má narozeniny. Co dostal od týmového kolegy?

FIA dále uvedla, že se Vettel omluvil a přislíbil, že v dalších 12 měsících věnuje svůj čas vzdělávacím aktivitám v různých sériích FIA a to včetně F2, F3 a F4.

„Jean Todt nařídil, že Sebastian Vettel do konce tohoto roku nebude podporovat žádné aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu.“  

Vettel dostal podmínku

Vettel se podle FIA také zavázal, že se omluví veřejně. Pokud by se jezdec Ferrari dopustil dalšího podobného činu, tak by byla věc okamžitě předána Mezinárodnímu tribunálu FIA. Vettel tak v podstatě dostal podmínku.

„Ve světle tohoto vývoje se prezident FIA Jean Todt rozhodl, že věc bude uzavřena. S přihlédnutím k závažnosti činu a jeho možným negativním důsledkům však dal prezident FIA Todt jasně najevo, že pokud by došlo k opakování tohoto chování, bude záležitost okamžitě podstoupena Mezinárodnímu tribunálu FIA pro další vyšetřování.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Co říkají na incident z Baku Rosberg, Webber a Kubica?

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00