FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

Mezinárodní automobilová federace se domnívá, že ví, proč mají některé týmy problémy s přesností palivového senzoru, a chystá nápravu.
FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

Na zařízení společnosti Gill, které měří průtok paliva, si stěžoval zejména Red Bull ve světle Ricciardovy diskvalifikace v Austrálii.

Podle Auto Motor und Sport FIA zjistila, že 95 procent problémů se senzorem mají týmy, které senzor před nasazením do vozu upravily, jmenovitě Red Bull, Toro Rosso a Lotus. Změny udělaly kvůli snadnější instalaci.

Federace považuje tyto úpravy za příčinu problémů, a proto vydala nařízení, podle kterého nebude možné senzory nijak upravovat s platností od GP Španělska. Každý tým bude muset senzor instalovat ve standardní konfiguraci od firmy Gill.

Pokud by ani to nepomohlo a problémy by přetrvávaly, podezření by zřejmě padlo na palivo. Protože všechny tři jmenované týmy používají podle všeho stejné palivo. Red Bull a Lotus se k Totalu hlásí oficiálně a Toro Rosso ho údajně používá taky navzdory partnerství s Cepsou.

Ricciardovi nefungoval palivový senzor celý závod v Malajsii

Ricciardovi nefungoval palivový senzor celý závod v Malajsii

Další článek: Letošní vozy jsou podle Alonsa moc pomalé

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10