FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

Mezinárodní automobilová federace se domnívá, že ví, proč mají některé týmy problémy s přesností palivového senzoru, a chystá nápravu.
FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

Na zařízení společnosti Gill, které měří průtok paliva, si stěžoval zejména Red Bull ve světle Ricciardovy diskvalifikace v Austrálii.

Podle Auto Motor und Sport FIA zjistila, že 95 procent problémů se senzorem mají týmy, které senzor před nasazením do vozu upravily, jmenovitě Red Bull, Toro Rosso a Lotus. Změny udělaly kvůli snadnější instalaci.

Federace považuje tyto úpravy za příčinu problémů, a proto vydala nařízení, podle kterého nebude možné senzory nijak upravovat s platností od GP Španělska. Každý tým bude muset senzor instalovat ve standardní konfiguraci od firmy Gill.

Pokud by ani to nepomohlo a problémy by přetrvávaly, podezření by zřejmě padlo na palivo. Protože všechny tři jmenované týmy používají podle všeho stejné palivo. Red Bull a Lotus se k Totalu hlásí oficiálně a Toro Rosso ho údajně používá taky navzdory partnerství s Cepsou.

Ricciardovi nefungoval palivový senzor celý závod v Malajsii

Ricciardovi nefungoval palivový senzor celý závod v Malajsii

Diskuze (77) Další článek: Letošní vozy jsou podle Alonsa moc pomalé
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00