FIA varovala jezdce před zkracováním si tratě v Abú Zabí

Mezinárodní automobilová federace dopředu vysvětlila některé případy, které bude tento víkend považovat za získání nelegální výhody při výletech mimo trať na Yas Marině.
FIA varovala jezdce před zkracováním si tratě v Abú Zabí

Využívání únikových zón bylo jedním z témat v Indii, ale FIA netrestala případy, kdy měla za to, že jezdec nezískal žádnou výhodu.

Před nadcházejícím závodem v Abú Zabí vydala varování, ve kterém specifikuje, co nebude tolerovat. Zaměřila se na šikany, kde po jezdcích chce, aby se striktně drželi mezi bílými čárami.

Dále uvedla, že pokud pojedou dva vozy těsně za sebou a ten vpředu si zkrátí druhou šikanu přejetím vrcholu 9. zatáčky a získá tím, bude nahlášen stewardům. Pro vůz vzadu vplatí, že když si takhle zkrátí trať, nesmí na následujícím úseku aktivovat DRS.

Další článek: Pro Alonsa je důležitější spokojenost zaměstnavatele než počet titulů

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.