FIA v nové směrnici vyjasnila aktivity týmů mimo F1

FIA v nové směrnici vyjasnila aktivity týmů mimo F1

Mnoho týmů formule 1 má aktivity také mimo svět formule 1. Tyto aktivity se nezapočítávají do rozpočtového stropu. Existuje ale možnost, že některé týmy mohou těmito aktivitami rozpočtový strop obcházet.

Týmy už předložily dokumenty o svém hospodaření v roce 2022. Uvidíme, zda se podobně jako vloni objeví nějaké problémy.

Potenciální šedou zónou jsou aktivity týmů mimo F1. Mercedes má třeba svou divizi Applied Science, která vyvinula technologie pro závody Amerického poháru (závody plachetnic). 

Red Bull má zase oddělení Advanced Technologies, která také spolupracuje s účastníkem Amerického poháru nebo vyvíjí vůz RB17.

Podle webu RaceFans nyní FIA vydala technickou směrnici TD45, která obsahuje další upřesnění týkající se rozpočtového stropu a poskytuje další podrobnosti o tom, jak řídící orgán interpretuje rozdíl mezi aktivitami týmů v F1 a aktivitami mimo F1.

Pravidla obsahují podrobný seznam nákladů, které se nemusí počítat do rozpočtového stropu, pokud se týkají aktivit týmu mimo F1. Patří mezi ně náklady související s platbami sociálního zabezpečení zaměstnanců, spotřebou elektřiny, plynu a vody, používáním vybavení a náklady na náhradní díly a spotřební materiál a externě zajišťované služby.

Doporučujeme

Články odjinud