FIA uvolňuje další covidová opatření pro F1. Upouští od povinného očkování

Mezinárodní automobilová federace (FIA) oznámila, že od začátku sezony 2023 již nebude potřeba pro vstup do padoku F1 očkování proti koronaviru. Tato povinnost platila po celý ročník 2022.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

FIA uvolňuje další covidová opatření pro F1. Upouští od povinného očkování | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Od vypuknutí koronavirové epidemie na začátku roku 2020 se svět F1 musel vyrovnat s řadou omezení.

Po odloženém startu sezony 2020, která začala o takřka čtyři měsíce později než bylo v plánu, se odjelo prvních osm závodů za zavřenými dveřmi bez fanoušků a přísná omezení v rámci tzv. koronavirového protokolu platila i uvnitř padoku.

Postupem času se restrikce uvolňovaly –⁠ přestaly být například povinné ochranné masky a nebyl pro vstup do padoku vyžadován test na covid.

Nyní FIA na zasedání Světové rady motorsportu v Bologni rozhodla o dalším rozvolnění. Nově nebude pro vstup do tzv. prostor s vysokou koncentrací lidí, kam patří padok či boxová ulička, vyžadováno očkování (konkrétně dvě dávky vakcíny schválené Mezinárodní zdravotnickou organizací), případně speciální zdravotní výjimka. Tato povinnost platila od sezony 2022.

FIA již také nebude zajišťovat testování na covid.

Nařízení, které zakazuje vstup do padoku a dalších exponovaných prostorů osobám s příznaky či pozitivním testem na covid, zůstává v platnosti.

Nové rozvolnění může přivítat například mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg, který se očkovat nenechal a měl tak zakázaný vstup do padoku. Jakožto expert televize Sky proto musel svoji práci vykonávat na dálku.

Další článek: Zandvoort prodloužil smlouvu do roku 2025. Místní čekají na dva domácí jezdce

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února