FIA určila tři barvy, které se nesmí objevit na obří Sféře  | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

FIA určila tři barvy, které se nesmí objevit na obří Sféře

Dominantou závodu v Las Vegas bude Sféra (Sphere). FIA ale její používání částečně omezila.

Sféra je nově otevřená koncertní síň, ve které momentálně vystupuje skupina U2. Fanoušci F1 si ale na koncert odskočit nemohou. Dočasně došlo k jejich přerušení a celou Sféru si pronajala F1.

Stavba o výšce 112 metrů a průměru 157 metrů je také obřím povrchem posetým 1,2 milionem LED diod. Díky tomu se může na povrch Sféry promítat. F1 toho chce náležitě využít. Níže na videu se můžete podívat třeba na prezentaci všech jezdců.

Podle Motorsport.com došlo mezi FIA a F1 k dohodě, že během dění na trati se nebude zobrazovat nic, co by mohlo být špatně interpretováno – jde zejména o červenou, žlutou a modrou barvu, které jezdci hledají na světelných panelech po stranách trati.

Joel Fisher z MSG Entertainment, který je zodpovědný za dohodu mezi Sphere a závodem F1 uvedl, že „bylo vynaloženo veškeré úsilí, aby se zajistilo, že nedojde k žádným problémům“.

„Budou tam nějaké živé záběry, helmy, karty jezdců, reklamy... všechny tyhle věci a nějaká další překvapení,“ řekl na dotaz, co na Sféře fanoušci uvidí.

Doporučujeme

Články odjinud