FIA upravuje nařízení omezující rádiovou komunikaci

FIA upraví nařízení, které omezuje komunikaci mezi týmem a jezdcem.
FIA upravuje nařízení omezující rádiovou komunikaci

V Silverstonu na nařízení a začátek jeho vymáhání doplatil Rosberg. Jezdec Mercedesu měl problém s převodovkou, tým mu pomohl a Rosberg za to dostal penalizaci 10 sekund a přišel o druhé místo.

Na přísnost nařízení si ale stěžují také ostatní týmy, které nemohly jezdcům říct o problémech s brzdami apod. Navíc se objevuje možnost, že tým úmyslně jezdci poradí s problémem, protože penalizace bude v tu chvíli zkrátka výhodnější než ztráta výkonu či dokonce závodu.

FIA nyní provedlo drobnou změnu. Tým může jezdce varovat před problémem, ale s podmínkou, že k této informaci připojí také příkaz, aby jezdec zajel do boxů k vyřešení situace nebo po zajetí do boxů odstoupil. Příkaz už pak nelze vzít zpět.

Změny nastavení a řešení v pit lane

Týmy mohou nově pomoci s výběrem výchozího nastavení, ale nesmí to vézt ke zvýšení výkonu. Možné je to pouze za účelem zmírnění ztráty funkce senzoru, aktuátoru nebo ovládacího prvku, jehož selhání nebo degradace nebyla zjištěna palubním softwarem. 

Další novinkou je, že omezení rádiové komunikace se bude nyní vztahovat pouze na vůz, který opustí pit lane a nikoliv garáž. V praxi to může přinést situace, kdy jezdec zajede do boxů (na boxové stání) a tam se bude řešit problém. 

Tým také může nově informovat jezdce pouze o poškození karosérie.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault masivně investuje, letošní vývoj ale ukončil

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10