FIA upraví virtuální safety car

V Austinu se poprvé zkušebně testoval virtuální safety car, který má jezdce donutit zpomalit pod žlutými vlajkami. Na základě prvních zkušeností došlo k úpravě.
FIA upraví virtuální safety car

Někteří jezdci po testu virtuálního safety caru na konci pátečních tréninků říkali, že je to velmi jednoduché. Jiní si ale stěžovali, že vejít se do limitního času je velmi obtížné. Jezdci naskakují na volantu informace, jak si vede vůči referenčnímu času. Cílem je snížit v daném úseku rychlost o třetinu (respektive čas).

Aby to měli jezdci jednoduší, FIA zavede a již v Brazílii vyzkouší několik novinek. Jezdec bude o zavedení ale také o zrušení virtuálního safety caru informován 10 sekund předem. Kromě toho bude pásmo, v němž se rychlost měří, zvětšeno z 50 na 200 metrů.

Další článek: Mattiacciho léčba krize: chce 3 závody v USA

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.