FIA ujistila Bahrajnce, že s jejich závodem počítá

GP Bahrajnu je jedním ze závodů příští sezóny, nad jejichž konáním visí otazníky. FIA ale oficiálně žádné změny zatím nepřipouští.
FIA ujistila Bahrajnce, že s jejich závodem počítá

Vnitropolitická situace v Bahrajnu stále není zcela stabilní a existují obavy, že by příští rok mohly nepokoje zabránit konání závodu na Šakiru stejně jako letos.

List Gulf Weekly se proto zeptal Mezinárodní automobilové federace, jak si Bahrajn v kalendáři stojí. "Kalendář Grand Prix roku 2012 byl schválen FIA, takže všechny závody se mají uskutečnit podle plánu," řekl šéf komunikace federace Normann Howell. "Naše pozice je prostá, je tu kalendář závodů pro rok 2012, který byl schválen, a všechny týmy a promotéři podle něj pracují."

Podle zákulisních informací si FIA nechává jako zálohu turecký Istanbul, který byl z kalendáře oficiálně vyřazen, ale mohl by zastoupit jiný závod, pokud by nastaly potíže. Podle Howella ale záložní závod oficiálně neexistuje, proto to federace nemůže komentovat.

Bahrajnci hledali ujištění také u Bernieho Ecclestona a šéf formule 1 jim ho poslal. "Kalendář 2012 je takový, jaký byl zveřejněn," napsal. Grand Prix Bahrajnu je na programu ve dnech 20. až 22. dubna 2012.

Diskuze (1) Další článek: Massa je vděčný za podporu a ví, že se musí příští rok zlepšit
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen