FIA studuje vybavení týmů pro zastávky v boxech

V rámci snah udělat provoz v boxové uličce bezpečnější se FIA rozhodla detailně prozkoumat, s čím týmy pracují, a zjistit případné příčiny problémů.
FIA studuje vybavení týmů pro zastávky v boxech

Po incidentu s uvolněným kolem Marka Webbera na Nürburgringu přijala FIA už řadu opatření, od omezeného pohybu lidí v pit lane až po penalizaci ztráty deseti míst pro jezdce, kterému tým špatně uchytí kolo.

Tím ale snaha federace nekončí, od týmů si teď vyžádala komplexní informace o vybavení pro pit stopy. "FIA je v tom velmi aktivní. Požádali všechny týmy v pit lane o informace, jak fungují jejich semafory, jak jsou vypouštěny vozy a které úkony k tomu vedou," vysvětloval sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

"Nejenže si řekli o ty informace, ale také přišli si fyzicky zkontrolovat vybavení a podívat se na to, co máme."

Jedním z návrhů pro zvýšení bezpečnosti zastávek v boxech byl povinný minimální čas na výměnu kol, ale ten byl zamítnut. Podle Michaela je třeba, aby se týmy nespoléhaly jen na elektroniku, ale nechaly v rozhodování i lidský faktor.

A k tomu bude třeba doladit vybavení. "Pořád jsme tak rok nebo dva od skutečně robustního systému," přiznal. "Protože zatím je v rané fázi vývoje."

Další článek: GP Maďarska 2013

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
10. května | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.