FIA studuje vybavení týmů pro zastávky v boxech

V rámci snah udělat provoz v boxové uličce bezpečnější se FIA rozhodla detailně prozkoumat, s čím týmy pracují, a zjistit případné příčiny problémů.
FIA studuje vybavení týmů pro zastávky v boxech

Po incidentu s uvolněným kolem Marka Webbera na Nürburgringu přijala FIA už řadu opatření, od omezeného pohybu lidí v pit lane až po penalizaci ztráty deseti míst pro jezdce, kterému tým špatně uchytí kolo.

Tím ale snaha federace nekončí, od týmů si teď vyžádala komplexní informace o vybavení pro pit stopy. "FIA je v tom velmi aktivní. Požádali všechny týmy v pit lane o informace, jak fungují jejich semafory, jak jsou vypouštěny vozy a které úkony k tomu vedou," vysvětloval sportovní šéf McLarenu Sam Michael.

"Nejenže si řekli o ty informace, ale také přišli si fyzicky zkontrolovat vybavení a podívat se na to, co máme."

Jedním z návrhů pro zvýšení bezpečnosti zastávek v boxech byl povinný minimální čas na výměnu kol, ale ten byl zamítnut. Podle Michaela je třeba, aby se týmy nespoléhaly jen na elektroniku, ale nechaly v rozhodování i lidský faktor.

A k tomu bude třeba doladit vybavení. "Pořád jsme tak rok nebo dva od skutečně robustního systému," přiznal. "Protože zatím je v rané fázi vývoje."

Další článek: GP Maďarska 2013

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen