FIA: Situaci v Bahrajnu monitorujeme, je tam vše pod kontrolou

FIA konečně prolomila své mlčení. Situaci v Bahrajnu denně monitoruje a konzultuje s odborníky. V království je prý vše pevně pod kontrolou a nebezpečí F1 nehrozí.
FIA: Situaci v Bahrajnu monitorujeme, je tam vše pod kontrolou

Velká cena Bahrajnu 2012 se nezadržitelně blíží, zatím ale stále není jasné, jestli se v království na březích Perského zálivu závod vůbec pojede. Nepokoje v zemi totiž za posledních pár týdnů opět vzrostly, znovu navíc umírali lidé.

Během tohoto týdne své přání opět zrušit GP Bahrajnu vyjádřilo hned několik politiků včele z členem britského parlamentu Richardem Burdenem. Svůj postoj k tomuto závodu změnil i bývalý pilot formule 1 Damon Hill.

V rozhovoru pro Reuters mluvčí FIA prozradil, že si je Mezinárodní automobilová federace vědoma všech rizik a situaci v zemi prý nepřetržitě sleduje.

"FIA neustále monitoruje a vyhodnocuje situaci v Bahrajnském království. Denně jsme v kontaktu s tamními vysokými hodnostáři,  s hlavními evropskými ambasádami, samozřejmě s místními pořadateli v BIC (Bahrajnský mezinárodní okruh), stejně jako s mezinárodními pořadateli."

Samotné Bahrajnské království má samozřejmě veliký zájem na pořádání závodu. F1 by totiž v zahraničí mohla vykreslit dojem relativně poklidné a stabilní země. FIA se tedy nechce spoléhat pouze na  Bahrajnce, ale situaci konzultuje i se zahraničními odborníky.

"FIA je garantem bezpečnosti během závodu a spoléhá se, stejně jako v každém jiném státě, na místní činovníky, aby ručili za bezpečnost. V tomto ohledu jsme byli bahrajnskými nejvyššími autoritami opakovaně ubezpečováni, že mají všechny otázky bezpečnosti pod kontrolou," dodal mluvčí FIA.

Další článek: Nečekané technické vynálezy, bez kterých by F1 nebyla taková, jak ji známe