FIA si musí dávat pozor na zkracování Eau Rouge, varuje Button

Jenson Button se obává, že budou jezdci chtít projíždět zatáčku Eau Rouge s využitím prostoru kolem tratě, proto požaduje, aby FIA věnovala tomuto úseku zvláštní pozornost.

"Je třeba zajistit, aby jezdci věděli, kde končí trať," řekl. "Protože jich bude hodně, co se budou snažit jet mimo, jet rovně, a budou si myslet, že si jich nikdo nevšimne. To znamená velký rozdíl a výhodu. Takže je třeba si to dopředu vyjasnit s Charliem (Whitingem), což také udělám."

Za Eau Rouge následuje dlouhá rovinka, takže čím větší rychlost si jezdec v této zatáčce udrží, tím větší výhodu pak bude mít nejen v čase na kolo, ale i v souboji o pozice se soupeři. Eau Rouge bude podle Buttona zvlášť zajímavá na začátku závodu.

"Se 150 kily v nádrži to bude hodně těžké," odhadl. "A jen kvůli tomu nebudete chtít nastavit auto na vyšší světlou výšku, takže to bude náročné. Hektické to tu bývá v prvním kole pokaždé. Začíná se na široké trati a pak se to zúží do první zatáčky. Pak Eau Rouge, bok po boku se 150kilovou zátěží, podlaha naráží o trať... bude to šílené. Bude tam rušno. Bude třeba mít velké koule. Alespoň je tam na výjezdu velká úniková zóna, pokud budete bok po boku a bude třeba udělat úhybný manévr."

Další článek: Red Bull nemá obavy ani z nových testů podlahy vozu

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00