FIA se odvolá proti rozsudku, jenž zneplatnil trest Flavia Briatoreho

Mezinárodní automobilová federace se nesmířila s verdiktem civilního soudu, podle něhož neměla pravomoc udělit Flaviovi Briatoremu doživotní zákaz, a hodlá se proti němu odvolat.

"Prezident FIA Jean Todt konzultoval Senát a právníky FIA ohledně rozhodnutí pařížského Tribunal de Grande Instance z 5. ledna. Dospělo se k jednomyslné shodě, že se připraví odvolání," uvedla federace ve svém prohlášení.

"Během své volební kampaně oznámil Jean Todt a jeho týmy loni v létě, že zavede nová opatření v rámci konstruktivních změn, včetně disciplinárních procedur. Práce v této oblasti pokročily. Jakmile budou opatření zavedena, vyřeší se problémy zmíněné v rozsudku soudu. Nicméně, tato záležitost si odvolání zaslouží."

FIA zopakovala, že doživotní zákaz působení v motorsportu Flavia Briatoreho a pětiletý trest Pata Symondse považuje stále za platné. Aby ale nemátla jezdce, kteří byli nebo jsou spojení s Briatorem, superlicence bude vydávat "obvyklým způsobem."

"Prezident FIA, Senát FIA, Světová rada a členské kluby FIA ze všech zemí podniknou všechna nutná opatření, aby zajistili nenarušenou integritu a bezpečnost v tomto sportu," dodala federace.

Další článek: Nárazový test nosu vozu USF1