FIA se nevzdává: Briatore má zákaz, dokud není zcela dobojováno

Doživotní zákaz Flavia Briatoreho a Pata Symondse trvá. V úterý večer to ve svém tiskovém prohlášení řekla Mezinárodní automobilová federace (FIA). A bude trvat tak dlouho, dokud se bude FIA odvolávat.

FIA formuluje své prohlášení velmi tvrdě. Připomíná, že soud zamítl Briatoreho žádost na náhradu škod (ve výši jednoho milionů eur) a anulování rozhodnutí. Podstatou rozhodnutí je, že soud zpochybnil právo FIA Briatoreho a Symondse potrestat, neboť nejsou držitelé z žádných licencí. To jsou jen jezdci, týmy nebo promotéři. Pravidlům FIA tak nepodléhají.

"Soud neprověřil fakta samotného případu a nerozporoval nález FIA, tedy že Briatore a Symonds cílenou konspirací zapříčinili havárii při Velké ceně Singapuru 2008," napsala FIA. "Nicméně soud zpochybnil právo FIA potrestat Briatoreho a Symondse z procedurálních důvodů, protože nejsou držiteli licence FIA, a tím pádem - podle názoru soudu - nepodléhají pravidlům FIA.

Nikdy před tím nebyla tak vážně zpochybněna možnost FIA vyloučit všechny, kteří riskují životy druhých. FIA tak velmi pečlivě zvažuje své možnosti odvolání.

Rozhodnutí soudu nelze aplikovat, dokud FIA nevyčerpá veškeré možnosti odvolání. Do té doby je rozhodnutí Světové rady motorsportu platné."

FIA dodala, že zváží možnosti, jak zakázat účast komukoli, kdo se podíli na nebezpečných aktivitách nebo záměrných podvodech.

Další článek: Nový šéf týmu Renault Eric Bouiller

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00