FIA se chystá zakročit proti taktice, kterou v Miami používal Magnussen | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

FIA se chystá zakročit proti taktice, kterou v Miami používal Magnussen

Mezinárodní automobilová federace plánuje závodníkům udělovat větší tresty, pokud napodobí taktiku, kterou v Miami uplatňoval Kevin Magnussen.

Kevin Magnussen v letošní sezoně několikrát bojoval se svými soupeři na hraně či za její hranou, aby pomohl svému týmovému kolegovi Niku Hülkenbergovi k získání dobrého výsledku.

Naposledy tak dánský pilot jednal v sobotním sprintu v rámci Velké ceny Miami, kde několikrát nepovoleným způsobem vyjel mimo trať, aby tím získal výhodu a udržel za sebou Lewise Hamiltona.

Magnussen si byl sice vědom, že za své manévry bude potrestán časovým trestem, ale úkol tím splnil – před ním jedoucí kolega Hülkenberg si totiž mezitím mohl vyjet dostatečný náskok a získat pro sebe a tým Haas důležité body.

Řada jezdců, ale i týmových šéfů, nebyla počítáním Magnussena vůbec nadšena. Nyní se však zdá, že taktiku dánského pilota již nebude možné dostatečně efektivně uplatňovat.

Podle Autosportu totiž FIA chytá jezdce za podobné prohřešky tvrději trestat. Konkrétně by jim měla začít udělovat trest v podobě průjezdu boxy.

Ten zaprvé „hříšníka“ přísněji potrestá, jelikož tím ztratí více času než v případě 10sekundového časového trestu, ale hlavně si tento trest musí odpykat během následujících dvou kol. To znamená, že již nebude moci rychlejší konkurenci blokovat.

Britský magazín rovněž uvedl, že by FIA měla s týmy možný nový postup konzultovat již v pátek před velkou cenou v Imole.

Doporučujeme

Články odjinud