FIA schválila pro příští rok šest sprintů

Světová rada motorsportu schválila změnu pravidla. V příštím roce se uskuteční šest sprintů.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
FIA schválila pro příští rok šest sprintů | Foto: Getty Images / Mark Thompson

V příštím roce se uskuteční šest sprintů. Dnes to schválila Světová rada motorsportu. Sprinty se objevily poprvé vloni jako experiment. Už letos jich měl být šest, ale týmy a FIA se nedohodly na finanční stránce věci, takže jsme zůstali u počtu tří sprintů – ten poslední se pojede na Interlagosu.

Letos došlo k dílčím úpravám. Body například získává prvních osm jezdců (vloni to byli jen první tři). FIA zatím neoznámila, v rámci kterých velkých cen se sprinty pojedou. Oznámeno to má být „v pravý čas“.

„Potvrzení, že se od sezóny 2023 FIA mistrovství světa formule 1 pojede šest závodních víkendů se sprintem, je dalším příkladem pokračujícího růstu a prosperity na nejvyšší úrovni motorsportu,“ uvedl prezident FIA Muhammad bin Sulajim.

„Sprinty přinášejí do formátu závodního víkendu vzrušující dynamiku a v posledních dvou sezónách se ukázaly jako oblíbené. Jsem si jistý, že tento pozitivní trend bude pokračovat, a jsem rád, že Světová rada motorsportu dnes schválila jejich pokračování.“

„Jsem rád, že můžeme potvrdit, že od roku 2023 bude součástí šampionátu šest sprintů, které navážou na úspěch nového formátu poprvé zavedeného v roce 2021,“ uvedl Stefano Domenicali. 

„Sprint nabízí akci ve třech dnech, kdy všichni jezdci o něco bojují hned od pátečního startu až po hlavní závod v neděli, což víkendu dodává více dramatičnosti a vzrušení. Ohlasy fanoušků, týmů, promotérů a partnerů jsou velmi pozitivní a tento formát dodává formuli 1 nový rozměr a my všichni chceme zajistit jeho úspěch i v budoucnu.“

Další článek: Leclercovi podle Todta k titulu něco chybí

Témata článku: , , ,