FIA schválila páteční testy pneumatik

Pirelli bude moci týmům nabídnout ve volných trénincích vývojové verze pneumatik pro účely testování, schválila to Světová rada motorsportu. Jezdci také můžou dostat větší počet závodních pneumatik.
FIA schválila páteční testy pneumatik

Pirelli letos střídá Bridgestone a je pravděpodobné, že bude své pneumatiky během roku upravovat podle nových zkušeností a požadavků týmů. Pro tento účel potřebuje testovat vývojové verze obutí. FIA schválila italskému výrobci testy během pátečních tréninků.

"Během některých závodních víkendů můžou všechny týmy dostat k dispozici jednu specifikaci suchých pneumatik pro účely testování," uvedla Světová rada.

Týmy budou vždy o testu pneumatik informovány alespoň týden předem a každý jezdec pak dostane v pátek před Grand Prix dvě sady dané experimentální specifikace pneumatik. Využít je bude moci během prvního a druhého tréninku, před tím třetím je bude muset vrátit.

Federace se také snaží eliminovat obavy z nedostatku pneumatik během závodního víkendu. Jezdci vyjádřili obavy, že budou v pátek málo jezdit, protože se Pirelli rychle opotřebovávají.

Světová rada proto rozhodla, že pro páteční tréninky může dát každému jezdci k dispozici jednu sadu tvrdší směsi navíc ke všem sadám, s kterými v současnosti počítají pravidla. Tím by počet sad, které musí každý jezdec vrátit po pátečních trénincích, vzrostl ze tří na čtyři, potažmo celkový počet sad na víkend z jedenácti na dvanáct.

Další článek: Bahrajn dostal čas na rozhodnutí o své Grand Prix do května

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10