FIA reaguje na turecký incident Alonsa. Změnila pokyny pro dvojité žluté vlajky

Malá ale zásadní změna pro Velkou cenu USA. FIA bude přistupovat k dvojitým žlutým vlajkám odlišným způsobem.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
FIA reaguje na turecký incident Alonsa. Změnila pokyny pro dvojité žluté vlajky | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Pokud na trati vlají dvojité žluté vlajky, měl by jezdec velmi výrazně zpomalit. Více než při klasických žlutých vlajkách.

Fernando Alonso musel v Turecku před sportovní komisaře, protože existovalo podezření, že na začátku kvalifikace pod dvojitou žlutou vlajkou nezpomalil dostatečně. 

Alonso nakonec potrestán nebyl. Podle dosud používaných pokynů by měl jezdec výrazně zpomalit a být připraven zastavit nebo změnit směr. Také musí své rychlé měřené kolo vzdát – nutně to však neznamená, že by musel zajet do boxů. Dvojité žluté mohou trvat jen krátce, takže v dalším kole už může jet normálně rychle.

Pro Alonsa se jednalo o první měřené kolo v kvalifikaci. V tom dalším byl o 3,5 sekundy rychlejší, takže Alonso uvedl, že v daném kole „nezaznamenal smysluplný čas“. 

Změna

V poznámkách ředitele závodu pro Grand Prix USA najdeme změnu. Celá pasáž o tom, že jezdec musí svůj pokus vzdát, byla škrtnuta. Místo toho přibyla věta, podle které bude z praktického hlediska čas každého jezdce, který projede pod dvojitou žlutou, smazán.

Váš názor Další článek: Dva americké týmy ve formuli 1? Steiner to jako hrozbu nevnímá