FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

Mezinárodní automobilová federace (FIA) dala najevo, že Räikkönen v Silverstonu pravidla neporušil. Nebo alespoň ne tolik, aby si vykoledoval trest.
FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

Kimi Räikkönen během GP Velké Británie tvrdě boural. Nejednalo se však o závodní incident během souboje o pozici. Fin nejdříve vyjel mimo trať a při snaze o návrat na trať najel na hrbol, roztočil se a vrazil do zdi. Poté do něj narazil ještě Felipe Massa.

Video: Fanoušek natočil nehodu Räikkönena na mobil

Video: Fanoušek natočil nehodu Räikkönena na mobil

Při nárazu do bariér měl vůz rychlost 160 km/h. Räikkönen musel snést přetížení 47 G. Ačkoliv u přetížení jsou důležité i jiné parametry: směr, doba trvání apod. šlo o poměrně vážnou nehodu. 

Po závodě se objevily spekulace, zda by si pilot Ferrari kromě pohmožděného těla neměl odvést i nějakou penalizaci. Svým počínáním totiž ohrozil bezpečnost ostatních pilotů a to tak, že hodně.

Na paškál mohl přijít článek 20.2 sportovních pravidel, který říká, že se jezdec může vrátit na trať pouze bezpečným způsobem a bez získání výhody. 

Klepněte pro větší obrázek

Sportovní komisaři se na nehodu a telemetrii Räikkönena podívali, ale nakonec se ho rozhodli netrestat. Räikkönen totiž během návratu zpomalil. Podle komisařů sice mohl ubrat ještě více a nehodě by zřejmě zabránil, ostatní jezdci by ale zřejmě postupovali stejně. 

Další článek: Red Bull prý chce do Caterhamu protlačit Carlose Sainze

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen