FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

Mezinárodní automobilová federace (FIA) dala najevo, že Räikkönen v Silverstonu pravidla neporušil. Nebo alespoň ne tolik, aby si vykoledoval trest.
FIA Räikkönena za nehodu trestat nebude

Kimi Räikkönen během GP Velké Británie tvrdě boural. Nejednalo se však o závodní incident během souboje o pozici. Fin nejdříve vyjel mimo trať a při snaze o návrat na trať najel na hrbol, roztočil se a vrazil do zdi. Poté do něj narazil ještě Felipe Massa.

Video: Fanoušek natočil nehodu Räikkönena na mobil

Video: Fanoušek natočil nehodu Räikkönena na mobil

Při nárazu do bariér měl vůz rychlost 160 km/h. Räikkönen musel snést přetížení 47 G. Ačkoliv u přetížení jsou důležité i jiné parametry: směr, doba trvání apod. šlo o poměrně vážnou nehodu. 

Po závodě se objevily spekulace, zda by si pilot Ferrari kromě pohmožděného těla neměl odvést i nějakou penalizaci. Svým počínáním totiž ohrozil bezpečnost ostatních pilotů a to tak, že hodně.

Na paškál mohl přijít článek 20.2 sportovních pravidel, který říká, že se jezdec může vrátit na trať pouze bezpečným způsobem a bez získání výhody. 

Klepněte pro větší obrázek

Sportovní komisaři se na nehodu a telemetrii Räikkönena podívali, ale nakonec se ho rozhodli netrestat. Räikkönen totiž během návratu zpomalil. Podle komisařů sice mohl ubrat ještě více a nehodě by zřejmě zabránil, ostatní jezdci by ale zřejmě postupovali stejně. 

Další článek: Red Bull prý chce do Caterhamu protlačit Carlose Sainze

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.